Do góry

Czytelnia

"Gry dla aktorów i nieaktorów" AUGUSTO BOAL

Gry dla aktorów i nieaktorów to klasyczna już i najbardziej znana książka Augusto Boala - twórcy Teatru Uciśnionych. Przedstawia podstawowe zasady i przykłady nowatorskiego podejścia autora do teatru, w którym spektakl staje się narzędziem zmiany i wyzwolenia, zarówno w wymiarze indywidualnym jak i społecznym.

Książka zawiera krótkie wprowadzenie zilustrowane wieloma przykładami pracy autora z zespołami teatralnymi na całym świecie, a także wybór jego najważniejszych i najbardziej znanych ćwiczeń i gier, wykorzystywanych z powodzeniem nie tylko przez aktorów, ale również trenerów, nauczycieli, wychowawców oraz terapeutów w obszarze działań edukacyjnych i społecznych. W opisanych przykładach uczestnicy świadomie podejmują kwestię m.in. przemocy seksualnej, homofobii, rasizmu. Konfrontacji z poważnymi problemami towarzyszy - tak charakterystyczna dla pracy Augusto Boala - atmosfera zabawy i improwizacji, pozbawiona negatywnych odniesień do walki, zazdrości czy rywalizacji.

Dzieło brazylijskiego autora zostało przetłumaczone na wiele języków i było wielokrotnie uaktualniane. Metodologia Teatru Uciśnionych jest ceniona i stosowana od wielu lat na całym świecie. Tłumaczenie na język polski prezentuje czytelnikom ostatnią, rozszerzoną wersję książki, zawierającą ponad 400 gier i ćwiczeń.

Książka ukazała się w koedycji Drama Way z Wydawnictwem Cyklady, w reaktywowanej serii DRAMA, w czerwcu 2014 roku. Kupując książkę w Fundacji wspierasz nasze działania. Cały zysk z książki przeznaczony jest na realizację celów statutowych. Szczegóły zamówień: https://www.fundacja.dramaway.pl/projekty/wydawnictwo
Augusto Boal
GRY DLA AKTORÓW I NIEAKTORÓW
drama
332 str.
Cena: 44,90
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-60279-53-3