Do góry

Organizacja

Fundacja Teatr Praktyczny
biuro@teatrpraktyczny.pl
+48 505315938

Teatr Praktyczny jest organizacją działającą w obszarach: społecznym, edukacyjnym i kulturalnym , wykorzystującą teatr interaktywny i techniki dramowe w szkoleniach i projektach społecznych i biznesowych. Wszystkie działania zawarliśmy w modelu Experiential Learning (nauka przez doświadczenie).Naszą misją jest doskonalenie relacji ze sobą i światem, w różnych systemach (w zespołach, organizacjach, szkołach, firmach, korporacjach), tym samym lepsze funkcjonowanie w życiu.

Cyklicznie, co miesiąc wystawiamy dwa interaktywne spektakle oparte o formułę Teatru Forum. FIRMA i RODZINA, w Warszawie i innych miastach Polski.

Teatr Praktyczny powstał w 2012 roku po moim powrocie  do Warszawy z kursu we Włoszech "The joker's role in Boal's metod”, w Giolli Societa Cooperativa Sociale. Spotkałam tam  22  edukatorów  z 22 krajów, wszyscy z kilkuletnim doświadczeniem dramowo-teatralnym w zakresie edukacji dorosłych, w szczególności grup marginalizowanych, tj. więźniów, migrantów, Romów, osób uzależnionych od narkotyków...

Spektakle Teatru Praktycznego oprócz nietypowej jak dla A. Boala grupy odbiorców i traktowania historii jako zbioru różnych problemów, różnią się też technicznie. U A.Boala można zmieniać sytuacje wchodząc w role głównych bohaterów. W  spektaklach Teatru Praktycznego  widzowie mają możliwość wchodzenia w każdą postać jeżeli uznają, że główny bohater/ka sam nie jest w stanie sma zmienić swojej sytuacji. To podejście jest uzasadnione naszym założeniem, że bardzo często systemy wykluczają  jednostki, które są słabsze i nie mają wsparcia. Te same jednostki w innych systemach ujawniają swoją jakość i dają sobie świetnie radę.