Do góry

Projekt

LEKCJA MIŁOŚCI - V edycja projektu Art Generacje
Górzno
Dofinansowano ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
http://www.fundacja.dramaway.pl/projekty/art-generacje
01.11.2018

ART GENERACJE to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, skierowany do osób wszystkich pokoleń od 12 roku życia, realizowany przez Fundację Drama Way od 2013 r.

Edycja V była realizowana w Górznie na jesieni 2018 r. Tematem przewodnim była miłość.

Uczestnicy i uczestniczki starali się ją opisać, zrozumieć, poczuć zmysłami. Odwoływali się do własnych doświadczeń i wyobraźni, tworzyli etiudy performerskie i dzieła plastyczne. Z inspiracji listami sprzed 100 lat, pokazywanymi na wystawie czasowej w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, uczestnicy stworzyli swoje listy – wyznania miłości do ukochanych osób. To zaowocowało przejściem do tematu, co to znaczy dawać coś od siebie ukochanym osobom, ale również co to znaczy dostawać i przyjmować.

Efektem tych poszukiwań stał się pomysł na wydarzenie końcowe pod nazwą „Lekcji miłości”. Wnętrze Gminnego Ośrodka Kultury po raz drugi - po wernisażu instalacji w poprzednim roku - zmieniło swoje oblicze. „Lekcja miłości” była performansem, złożonym z kilkunastu elementów, wymyślonych i rozwijanych przez uczestników, ilustrujących różne uwikłania w miłość, w tym miłość między rodzicami i dziećmi, samotność, wzajemne oczekiwania partnerów wobec siebie. Ścieżki bohaterów performansu przecinały się i doprowadziły do przekazania młodym i starszym widzom wzruszającego wyznania miłości. Performans został zakończony rozmową z widzami, zwiedzaniem stanowisk i obiektów stworzonych przez uczestników, w tym możliwością zostawienia po sobie barwnych śladów.

W działaniach wzięło udział 15 osób, na performans przyszło 40 widzów.

Twórcy: Adam Gąsecki, Joanna Płóciennik, Agnieszka Drelich-Magdziak

Partnerzy: Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, Fundacja Na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego "Jaskółka"

Dofinansowano ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z projektu.