Do góry

Projekt

Sekret klęczącego drzewa
Krasnystaw
Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
https://www.facebook.com/OknoNaTeatr/
Od 22.07.2019 do 04.08.2019

Zapraszamy na spektakl, który odbędzie się na Rynku Miejskim w Krasnymstawie 4 sierpnia o 17:00. Jest to zwieńczenie półkolonii w których bierze udział 28 młodych osób z miasta i okolic.

Klęczące drzewo to klon, który rośnie na krasnostawskim Rynku. Każde dziecko może na nie wejść i zdobyć pień, konary, a nawet koronę! Drugiego takiego drzewa nie znajdziecie w całej Polsce, a może i Europie! Jakie sekrety kryje w sobie? Próbujemy je poznać w trakcie warsztatów! Drugą inspiracją do
pracy jest książka Petera Wohllebena „Sekretne życie drzew”. Zawarte w niej zagadnienia służą nam do teatralnych działań i są pretekstem do refleksji nad samodzielnością i wspólnotą, samotnością i przyjaźnią.
Uczestnicy warsztatów spotykają się na zajęciach ekologicznych, by przyglądać się potrzebom i zaletom drzew, uczyć ich języka. Wspólnie zastanowimy się również nad przestrzenią naszego miasta: co można w nim lepiej urządzić, jak wyglądałby nasz idealny Krasnystaw i gdzie znalazłyby się w nim drzewa i zieleń. Na pozostałych zajęciach będziemy działać w dwóch grupach – dziecięcej i młodzieżowej. Młodsi pracują scenicznie, starsi tworzą pracownię plastyczną, w której powstają rekwizyty, kostiumy i scenografia.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń
z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 12. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 18 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze,
mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom. W tegorocznej edycji programu weźmie udział ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze  wyrażenie siebie i zabawę teatrem.
Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

Organizator: "Dzieci z Pasją" Stowarzyszenie Przyjaciół MDK w Krasnymstawie

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa
Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.