Do góry

Wydarzenie

Noc Teatrów w Warce
Gminna Instytucja Kultury "Dworek na Długiej"
Pl. Stefana Czarnieckiego w Warce
13.06.2017
Termin składania zgłoszeń: 
12.06.2017
668 531 048
Opis wydarzenia: 

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na pierwszą Noc Teatrów w Warce. Już 13 czerwca w Skrzynce Kontaktowej usytułowanej na wareckim rynku gościć będziemy dwa teatry działające przy Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”.

O godzinie 20:00 na deskach letniej sceny wystąpią aktorzy Teatru Pretekst prowadzonego przez Annę Łobodę. Tego wieczoru zaprezentują oni sztukę „Ony” stworzoną na podstawie scenariusza Marty Guśnioweskiej. Motywy muzyczne, które towarzysza spektaklowi przygotowane zostały przez Kubę Szydło i doskonale dopełniają całość występu który tworzą: Irena Arsieniewa, Natalia Bonder, Anna Buczkowska, Andrea Czasak, Klaudia Jaszczerska, Małgorzata Kalisz, Mateusz Norberciak, Martyna Osińska, Dorota Pisarek, Zuzanna Rudnicka, Martyna Winiarek, Paulina Wrzesińska.

Drugi pokaz tej wyjątkowej nocy to spektakl zatytułowany „Twój wybór”, który rozpocznie się o godzinie 21:00 . Jest to dzieło uczestników projektu „Teatr, nie Teatr!” którzy zarówno scenariusz jak i cały spektakl stworzyli własnymi siłami pod opieką Luizy Lutek.  Spektakl realizowany jest metodą teatru forum i opowiada historię 15letniej Julii, która na swojej młodzieńczej drodze musi podołać presji swojego środowiska i podjąć pierwsze poważne decyzję. Jest to nietypowa forma spektaklu w którym publiczność staje się jego integralną częścią i może wpływać na losy głównego bohatera. Autorami i aktorami spektaklu są Irena Arseniewa, Anna Buczkowska, Kacper Pruszyński, Aleksandra Romanowska, Zuzanna Rudnicka, Paulina Wrzesińska, Paulina Świdlicka, Mateusz Norberciak.

To pierwsza i wyjątkowa taka noc w Warce. Nie może Państwa na niej zabraknąć!