Do góry

Wydarzenie

Pociąg do Miłości - finał projektu Art Generacje na Bielanach
Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury
Mediateka Start Meta, ul. Szegedyńska 13a
Od 25.11.2019 do 26.11.2019
monika.zielinska@dramaway.pl
Opis wydarzenia: 

Czy MIŁOŚĆ to szczęście? Czy MIŁOŚĆ jest lekiem na chaos? Czy zupełny przypadek może obudzić w człowieku MIŁOŚĆ? Te i inne pytania zadali sobie uczestnicy V edycji projektu Art Generacje prowadzonego przez Drama Way Fundację Edukacji i Kultury. Odpowiedzi postarają się udzielić podczas dwóch spektakli finałowych –25 i 26 listopada o godz. 18:00 w Mediatece Start Mecie (ul. Szegedyńska 13a) na Bielanach. Wstęp wolny.

 

Art Generacje to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, którego uczestnikami są seniorzy, osoby dorosłe i wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 w Łomiankach. Tematem tegorocznej edycji projektu jest

MIŁOŚĆ – uskrzydlająca i bolesna; rozumiana jako zjawisko do osoby/miejsca/siebie samego, jako coś ulotnego i stałego zarazem; uczucie, które nigdy nie jest doskonałe, a mimo to wszyscy pragną je przeżywać.

 

Na kanwie wspomnień, doświadczeń, marzeń i pogłębionych historii uczestnicy projektu stworzyli interaktywny spektakl pod tytułem „Pociąg do Miłości”. Podczas pracy warsztatowej korzystali
z

obszarów psychologii, religioznawstwa, antropologii kulturowej, filozofii, literatury, dramatu i filmu. MIŁOŚĆ w ich spektaklu nie jest jednowymiarowa; często nie daje się jej uchwycić i opisać, zawsze jest jednak intensywna i prawdziwa, ponieważ przytrafiła się naszym uczestnikom naprawdę. Czym MIŁOŚĆ jest dla Basi? Czy Marcin jest właśnie zakochany? Czy Dominika wierzy w MIŁOŚĆ od pierwszego wejrzenia?


 

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury po raz piąty udowadnia, że seniorzy oraz młodzież potrafią i chcą wspólnie działać, tworzyć, poznawać i uczyć się od siebie nawzajem.

Opieka merytoryczna, trenerzy dramy prowadzące grupę - Aldona Żejmo-Kudelska, Adam Gąsecki
Reżyseria – Adam Gąsecki
Oprawa muzyczna – Katarzyna Żytomirska, Piotr Pardela
Scenografia – Monika Wyrzykowska
Kontakt do koordynatora projektu/promocja – monika.zielinska@dramaway.pl
Wydarzenie na Facebooku dostępne jest TUTAJ>>>

 

PARTNERZY PROJEKTU - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 1, Bielański Ośrodek Kultury, Mediateka Start-Meta

PATRONI MEDIALNI - TVP3 Warszawa, Radio Pogoda, Aktivist,  waw4free, Seniorzy24.pl

Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.