Do góry

Wydarzenie

SPEKTAKL "INTRYGA ZDZICZAŁYCH BEZDROŻY"
Górzno, Polska
Od 29.07.2016 do 30.07.2016
Termin składania zgłoszeń: 
30.07.2016
wstęp wolny, dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
gok@gorzno.pl
Opis wydarzenia: 

Zapraszamy na spektakl pt. "Intryga zdziczałych bezdroży". Spektakl przygotowany ze społecznością Górzna, zaprezentowany zostanie w niecodziennej przestrzeni- na pomoście przy plaży.

Odbędą się tylko dwa pokazy w dniach 29.07 oraz 30.07, o godz. 20:30.

Spektakl jest finałem warsztatów prowadzonych od 18 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury. Przez dwa tygodnie blisko 30-oro dzieci i młodzieży uczestniczyło w teatralnej przygodzie pod tytułem „Lato w teatrze”. LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski – 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowych instytucji kultury.Podobnie jak rok temu, został wydzielony moduł Lato w teatrze + przeznaczony dla beneficjentów, którzy realizowali projekt co najmniej trzykrotnie. Ich zadaniem jest wspólna realizacja projektu z instytucją lub organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. W tym module przyznane zostały dofinansowania dla 11 ośrodków.

Teatralna przygoda, w której uczestnicą dzieci w Górznie, to warsztaty teatralne prowadzone przez profesjonalistów metodą dramy i Teatru ze społecznością. Wsparcia finansowego, oprócz wkładu własnego ze strony GOK-u, udzielaąj: Fundacja Na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. JASKÓŁKA oraz UNIFREEZE Sp.z o.o.