Do góry

Wydarzenie

Trening Teatru Forum
Drama Way Centrum Szkoleń i Rozwoju
Warszawa, Chocimska 12/4
Od 22.06.2019 do 26.06.2019
aldona.kudelska@dramaway.pl
Opis wydarzenia: 

Interesuje Cię teatr jako narzędzie zmiany społecznej? Chciał(a)byś stworzyć swój własny spektakl teatralny oparty o historie uczestników? Myślisz, że spektakl teatralny może być formą dialogu z publicznością? Zapraszamy na Trening Teatru Forum, na którym przekonacie się jak za pomocą teatru można zmieniać swoje najbliższe otoczenie! Trening zakończy się wystawieniem spektaklu dla zaproszonych gości.

Trening Teatru Forum to autorskie szkolenie Drama Way, które zostało stworzone w oparciu o nasze 15-letnie doświadczenie tworzenia i wykorzystywania Teatru Forum w pracy z młodzieżą i dorosłymi m.in w szkołach, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, ośrodkach dla cudzoziemców, jednostkach wojskowych, więzieniach.

Metody, które wprowadzamy w trakcie Treningu mają zastosowanie w:

 • ćwiczeniu kompetencji/umiejętności społecznych (szczególnie tych związanych z komunikacją, stawianiem granic, rozwiązywaniem konfliktów),
 • debacie społecznej, wprowadzaniu zmiany poprzez spotkanie i dialog (np. w relacjach nauczyciel- uczeń),
 • integracji i budowaniu kapitału społecznego (np. w pracy z mniejszościami, grupami wykluczonymi) ,
 • rozwoju wewnętrznym (szczególnie wokół takich tematów jak moc wewnętrzna).

Uczestnictwo w Treningu nie wymaga posiadania umiejętności aktorskich, doświadczenia teatralnego czy znajomości Teatru Forum. W naszym zamierzeniu warsztaty mają być radosnym i ciekawym wprowadzeniem w tematykę Teatru Forum wszystkich tych, którzy zainteresowani są wykorzystaniem teatru jako narzędzia debaty i zmiany społecznej lub/i rozwojem własnym.

Na szkolenie zapraszamy zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z Teatrem Uciśnionych i pracą Augusto Boala, jak i mające już doświadczenie w tym obszarze.

Trening ma charakter praktyczny - w trakcie warsztatów pracujemy metodami Augusto Boala i tworzymy z uczestnikami krótki spektakl Teatru Forum. Trening kończy się jego prezentacją - dla zaproszonych gości i przyjaciół.

Zapraszamy w szczególności:

 • trenerów organizacji pozarządowych, aktywistów społecznych,
 • aktorów, reżyserów, praktyków teatru i dramy m.in. instruktorów teatralnych,
 • animatorów zmiany społecznej, osoby pracujące z grupami defaworyzowanymi/wykluczonymi (np. bezdomnymi, więźniami, cudzoziemcami, niepełnosprawnymi),
 • osoby pracujące z młodzieżą (w tym nauczycieli, wychowawców, pedagogów),
 • inne osoby zainteresowane tą metodą pracy, rozwojem własnym.

Trening jest też uwzględniany w procesie certyfikacji Drama Way.

Opłaty: 1.000 PLN

Cena obejmuje:

 • uczestnictwo w Treningu,
 • książkę „Gry dla aktorów i nie aktorów”,
 • zaświadczenie o odbyciu Treningu,
 • gorące napoje podczas przerw.

Informacje i zgłoszenia:

W celu zgłoszenia się na wydarzenia prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia-https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2hVLPwLXuNg8WXKiVtL8IHhIWt51F.... Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Państwem drogą meilową.

Więcej informacji - http://www.centrum.dramaway.pl/oferta/otwarte-szkolenia

Dodatkowych informacji udziela Aldona Żejmo-Kudelska, aldona.kudelska@dramaway.pl, tel. 607 937 719

Komentarze

Polecam wszystkim, którzy poszukują nowego sposobu na wyrażanie lub przepracowanie emocji. Fantastyczne doświadczenie, pomimo niecodziennej formy - bo wirtualnej. W trakcie warsztatów dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy, które umożliwiły mi spojrzenie na siebie i nie tylko na siebie zupełnie inaczej. Uważam, że ten trening bardzo mi się przyda nie tylko w codziennej pracy, ale również w życiu osobistym. Poza tym współpraca z Aldoną i Jarkiem to czysta przyjemność. Trening Teatru Forum to czas na oderwanie się od codzienności, daje mnóstwo radości i pozytywnej energii. Szczerze polecam - ja na  pewno wrócę na kolejne warsztaty :)