Do góry

Czytelnia

„Bez względu na to, czy mówimy o aktorach zespołów zawodowych, czy amatorskich, ta książka próbuje w każdym rozbudzić ten teatr, który nosi w sobie każdy człowiek. Jesteśmy teatrem, nawet jeśli go nie robimy”. 

A. Boal. Gry dla aktorów i nieaktorów. 

Książka Kamili Witerskiej jest najnowszą publikacją na rynku dotyczącą Teatru Forum. Szczególnie polecana jest osobom początkującym, które pragną poznać podstawy TF. W książce znajdziemy teorię przybliżającą ideę Teatru Forum, narzędzia praktyczne pozwalające stworzyć własny spektakl oraz kontakty do instytucji z powodzeniem praktykujących tę formę teatru.

...

„Applied Drama” oferuje wgląd w proces pracy metodami teatralnymi, realizowany w społecznościach na całym świecie. Bierze pod uwagę rolę artystów, którzy pracują w wymagających warunkach, w tym w więzieniach, szkołach, schroniskach dla bezdomnych, domach opieki dla osób starszych czy na ulicy.

...

Teatr Zaangażowany jest zarówno słowem jak i działaniem, które nabiera rozmachu. Ruch rodzi się z pragnienia, aby zmienić lub przekształcić ludzkie zachowanie za pośrednictwem teatru. W tej książce, Philip Taylor oferuje strategie z użyciem teatru, które poszerzają świadomość, proponują alternatywne rozwiązania, dają lekarstwo i pomagają wdrożyć zmianę społeczną.

...

"Boal i jego twórczość są wspaniałymi przykładami postmodernistycznej sytuacji - jej problemów oraz możliwości. Dwa razy wygnany, Boal teraz jest "w domu" tam, gdzie się odnajduje. Tworzy sceptyczny, komiczny, dociekliwy i wreszcie optymistyczny teatr z udziałem widzów i artystów w poszukiwaniu wspólnoty i uczciwości. Jest to dobra książka, którą powinno się bardziej używać niż czytać".

...

Po raz pierwszy opublikowana w 1968 roku, w języku portugalskim, „Pedagogy of the Oppressed" została przetłumaczona i opublikowana w języku angielskim w roku 1970. Metodologia Paulo Freire pomogła wzmocnić ludzi ubogich i niepiśmiennych na całym świecie.

...

“The Applied Theatre Reader” to pierwsza książka gromadząca przykłady pracy czołowych praktyków dramy i teatru zaangażowanego społecznie oraz pisarzy i naukowców z dziedzin pokrewnych. To zbiór klasycznych tekstów źródłowych takich osób jak Noam Chomsky, Michaił Bachtin, Augusto Boal i Chantal Mouffe ,

...

Gry dla aktorów i nieaktorów to klasyczna już i najbardziej znana książka Augusto Boala - twórcy Teatru Uciśnionych. Przedstawia podstawowe zasady i przykłady nowatorskiego podejścia autora do teatru, w którym spektakl staje się narzędziem zmiany i wyzwolenia, zarówno w wymiarze indywidualnym jak i społecznym.

...

SARA CLIFFORD, ANNA HERRMANN

Teatr Przebudzenia to podręcznik skierowany do osób pracujących z młodzieżą, które chcą wykorzystać w swoich zajęciach dramę i techniki teatralne. Książka zawiera szczegółowe wskazówki na temat tworzenia młodzieżowego teatru otwartego na problemy społeczne.

...