Do góry

Czytelnia

„Bez względu na to, czy mówimy o aktorach zespołów zawodowych, czy amatorskich, ta książka próbuje w każdym rozbudzić ten teatr, który nosi w sobie każdy człowiek. Jesteśmy teatrem, nawet jeśli go nie robimy”. 

A. Boal. Gry dla aktorów i nieaktorów. 

Film zrealizowany w ramach V edycji projektu Art Generacje. Autorka filmu: Agnieszka Zielińska

...

Poniżej prezentujemy wywiad w odcinkach z Adrianem Jacksonem, założycielem organizacji Cardborard Citizens i popularyzatorem metody Teatru Uciśnionych. 

...

John Somers - reżyser, twórca teatralny, pisarz oraz honorowy członkiem Wydziału Dramy Uniwersytetu Exeter.Zakończył pracę na Uniwersytecie w Exeter w 2005, ale wciąż intensywnie pracuje zarówno w Wielkiej Brytanii jak i za granicą (m.in. w Finlandii, Palestynie, Czechach, Polsce, Turcji).

...

Kurs Teatru Forum 2016

Film przybliża idee Teatru Forum oraz dokumentuje pracę Uczestników V edycji Kursu realizowanego przez Drama Way Fundację Edukacji i Kultury. Kurs adresowany jest do osób pracujących na polu edukacji kulturalnej (m.in aktorów, instruktorów teatralnych), ale także wychowawców, pedagogów, trenerów pracujących z młodzieżą.

...

Projekt realizowany przez Katarzynę Markowską i Adama Gąseckiego z Fundacji Drama Way, wraz z Towarzystwem Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej, polegający na przygotowaniu i realizacji przez Mieszkańców Pilzna i okolic spektaklu na bazie historii związanych z Pilznem oraz rodzinnych, szkolnych i sąsiedzkich opowieści Mieszkańców.

...

Film zrealizowany w trakcie Kursu Teatru ze Społecznością w Supraślu w dniach 29.06-4.07.2015 r. Kurs realizowany jest od 2012 r. w ramach projektu Teatr Codzienny i adresowany był do osób pracujących lub chcących pracować metodami teatralnymi ze społecznościami m.in. lokalnymi. W 2015 r.

...

Film stworzony został w ramach projektu "Teatr Codzienny - projekt edukacji kulturalnej metodą Teatru Forum i Community Theatre" prowadzonego w 2012 roku przez Drama Way Fundację Edukacji i Kultury. Dokumentuje on przebieg warsztatów Teatru Forum zakończonych pokazem spektaklu prowadzonym przez Adriana Jacksona (wybitnego praktyka TF, tłumacza i wieloletniego współpracownika Augusto Boala).

...

reż. Ronaldo Morelos

53 mins, English

...